USTRONIE MORSKIE LIVE

Źródło:www.ustronie-morskie.pl

PROGNOZA POGODY

Ustronie Morskie - Atrakcje

 

Największą atrakcją Ustronia Morskiego jest klimat, który wyróżnia naszą miejscowość nie tylko w Polsce. Duża zawartość jodu we wdychanym powietrzu/  trzecia w Europie/, jedno z najwyższych w Polsce nasłonecznienie. Piękne klify, szerokie, piaszczyste plaże.

 

 Wygodne połączenia komunikacyjne z wieloma miastami w Polsce. Dostęp do opieki medycznej. Jest tu dużo miejskich udogodnień ale Ustronie Morskie  pozostało cichą, klimatyczną miejscowością. 

 

 Mamy dużo atrakcji :baseny, park linowy, jazda konna, Bateria artylerii stałej/ BAS 31/, korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki, Dziki Zachód, Skansen chleba. Jest kilka  szlaków pieszych i rowerowych.Można polatać na motolotni.

Dla tych co kochają książki mamy jedną z najlepiej zaopatrzonych bibliotek w Polsce.

 

Najstarszym zabytkiem w naszej gminie  jest kościół filialny z XIV w. znajdujący się w Rusowie, niedaleko kościółka mamy park podworski.

W lasach naszej gminy  rósł  także najstarszy dąb w Polsce noszący imię Bolesław. Niestety,  prawdopodobnie między 31 maja a 1 czerwca 2016 roku został powalony przez nawałnicę. Być może będzie można oglądać go w tym smutnym stanie.

 

Każdy znajdzie w Ustroniu Morskim coś dla siebie.